Kuidas arvutada BF

Kuidas arvutada keharasva protsent (BF)

Hea tervise ja füüsilise vormi säilitamiseks on hädavajalik tervisliku keharasva protsent. BF ehk keharasv on meede, mis näitab kehas esineva rasva kogust kogukaalu suhtes. BF -i arvutamine võib olla kasulik neile, kes soovivad kaalust alla võtta, lihaseid saada või oma keha koostist lihtsalt jälgida.

BF arvutamise meetodid

BF arvutamiseks on mitu meetodit, millest igaühel on selle plussid ja puudused. Mõned kõige levinumad meetodid hõlmavad:

 • Nahavoldi mõõtmine: see meetod hõlmab adipomeetri kasutamist rasvavoldide paksuse mõõtmiseks erinevates kehaosades. Nende meetmete põhjal on võimalik hinnata keharasva protsenti.
 • Bioelektriline impedants: selle meetodi korral kasutatakse madala intensiivsusega elektrivoolu saatmiseks bioelektrilist impedantsi seadet. Leitud resistentsuse põhjal on võimalik hinnata keharasva protsenti.
 • Röntgenikiirguse neeldumise densitomeetria (DXA): see on täpsem, kuid kallim ja vähem juurdepääsetavam meetod. See kasutab kehatiheduse mõõtmiseks röntgenikiirgust ja hinnake keharasva protsenti.
 • Kuidas arvutada BF, kasutades nahavoldi mõõtmist

  Nahavoldi mõõtmine on laialdaselt kasutatav ja suhteliselt lihtne meetod. Selle meetodi abil BF arvutamiseks järgige allolevaid samme:

 • Kasutage rasvavoldide paksuse mõõtmiseks adipomeetrit, näiteks kõht, reie ja triitsepsid.
 • Kirjutage millimeetrites saadud mõõtmised üles.
 • Kasutage spetsiaalset valemit keharasva protsendi arvutamiseks nahavoldi mõõtmisel. Saadaval on mitu valemit, näiteks Jackson & Pollock või Durnin & Womersley.
 • Pärast valemi rakendamist saate BF väärtuse protsentides.
 • Oluline on märkida, et BF -i arvutus SkinFoldi mõõtmise abil on hinnang ja sellel võib olla veamarginaal. Täpsemate tulemuste saamiseks on soovitatav arvutada kvalifitseeritud professionaali abil.

  lõplikud kaalutlused

  BF -i arvutamine võib olla kasulik tööriist neile, kes soovivad oma keha koostist ja tervist parandada. Siiski on oluline meeles pidada, et keharasva protsent pole ainus tervise ja füüsilise vormi näitaja. Oluline on kasutada terviklikku lähenemisviisi, mis hõlmab tasakaalustatud toitumist, regulaarset treenimist ja emotsionaalse heaolu hooldamist.

  Kui otsite oma kehakompositsiooni muutust, pöörduge isikupärastatud ja ohutute juhiste saamiseks tervishoiutöötaja või toitumisspetsialistiga.

  Scroll to Top