Kuidas anda antibiootikumile sülitavat lapsele

Kuidas anda beebile antibiootikum, mis sülitab

Kui laps on haige ja peab võtma antibiootikume, võib see olla vanematele väljakutse ravimite haldamiseks, eriti kui laps sülitab ravimit. Selles ajaveebis arutame mõnda näpunäidet ja tehnikaid, mis aitavad vanematel sülitavale lapsele antibiootikumi anda.

1. Vaata lastearst

Enne teie lapse jaoks ravimite haldamist on oluline pöörduda lastearsti poole. Arst määrab sobiva antibiootikumi ja annab konkreetsed juhised selle haldamiseks.

2. Kasutage suukaudset süstal

Suukaudne süstal on suurepärane viis imikute vedelate ravimite haldamiseks. Enne selle kasutamist veenduge, et süstla oleks puhas ja steriliseeritud. Asetage süstal lapse suu küljele ja hallake ravimit aeglaselt.

3. Segage antibiootikum toiduga

Kui laps sülitab puhta antibiootikumi, võite proovida seda segada väikese koguse toiduga. Vaadake lastearsti, et teada saada, milliseid toite on ravimiga ohutu segada. Veenduge, et laps tarbib kogu segu, et see saaks antibiootikumi kogu annuse.

4. Jagage annus väikesteks kogusteks

Kui laps sülitab korraga palju ravimeid, proovige annus jagada väikesteks kogusteks ja manustada neid järk -järgult. See võib hõlbustada allaneelamist ja vähendada beebi võimalusi.

5. Küsi abi

Kui teil on raskusi lapse antibiootikumiga, ärge kõhelge abi küsimast. Paluge partneril, tuttaval või sõbral aidata ravimite haldamisel. Kui keegi hoiab last kindlalt, saab protsessi hõlbustada.

Järeldus

Antibiootikumide andmine sülitusele võib olla keeruline, kuid kannatlikkuse ja mõne tehnika abil on võimalik tagada, et laps saaks vajalikke ravimeid. Antibiootikumide manustamise konkreetsete juhiste saamiseks pidage meeles alati lastearsti.

Scroll to Top